Pinus ponderosa

Сосна жовта


Рік посадки:

1969

Природний ареал:

Розріджені гірські хвойні ліси Західних районів Північної Америк...

Сосна жовта
Сосна жовта
Сосна жовта
Сосна жовта
Сосна жовта
Сосна жовта

Факти


Природний статус

У межах ареалу досить поширений вид.

Довголіття та особливості

Середня тривалість життя 300-400 років. Могутнє дерево, може сягати висоти більше 70 м. Має довгу хвою та шишки великого розміру. Одне з найбільш стійких до спеки хвойних дерев.

Корисні властивості

Дерево цінується за його екологічні та економічні якості. Його деревина є найбільш універсальною в Північній Америці, і вона широко використовується у будівництві. На жаль, велика частина старовинної сосни жовтої з її високоякісною заболонню була заготовлена до середини ХХ століття. Ранні поселенці швидко вирубали майже усі великі сосни. Потрібна ретельна обробка насаджень другої порослі з проріджуванням і контрольованим вогнем, перш ніж дерева знову зможуть виробляти жовті, дрібнозернисті дошки та деревину, які були такими цінними в минулому. Декоративна рослина, використовується в озелененні.

Значення в історії людства

Корінні американці використовували сосну жовту різними способами: для лікування, їжі, отримання синього барвника та дров. Відвар із смоли та гумки використовували для лікування хворих очей і спини. Насіння і внутрішню кору вживали в їжу. З хвої виготовляли кошики, а деревину використовували для виготовлення будівельних матеріалів. Зараз сосна жовта є символом штату Монтана. Натуралізована у Новії Зеландії та деяких районах Австралії, де зараз розповсюджується як інвазійний вид. Шотландський ботанік і дослідник рослин Девід Дуглас запропонував назву Pinus ponderosa на основі зразків, які він зібрав біля річки Спокан у 1827 році. Запропоновану їм назву для дерева було опубліковано посмертно в 1836 році.

Де знайти Сосна жовта в нашому ботанічному саду?

garden_image
Сосна жовта

Ботанічний сад ДНУ ім. Олеся Гончара,2025